Patronaty

Aktualnie patronujemy:

 

logo kolowrtek2018

„Kołowrotek” to festiwal popularyzujący spektakle, które są inspirowane kulturą ludową lub czepią z tradycji społeczności lokalnych.  Głównym celem festiwalu prezentacja dorobku artystycznego amatorskich, autorskich i niezależnych teatrów z terenu całej Polski,   a także stworzenie forum wymiany doświadczeń, poglądów pomiędzy twórcami i publicznością oraz integracja w twórczym działaniu. 

 

Przesilenia Teatr Węgajty zaprasza na festiwal "Wioska Teatralna".

Spektakle, spotkania i warsztaty "Wioski" organizowane będą  w tym rokiem pod hasłem „Przesilenia” .Oprócz jego metaforycznego i symbolicznego związku z niektórymi spektaklami i projektami prezentowanymi podczas festiwalu, było ono hasłem wywoławczym i stymulującym prace podczas trzech śródrocznych warsztatów Innej Szkoły Teatralnej, których finał – właśnie „Przesilenia” – będzie prezentowany na otwarcie „Wioski” 20 lipca.

Kolejne dni będą poświęcone różnym odsłonom teatru społecznego: Zobaczymy oparte na opowieściach biograficznych spektakle „A ludzie żyją. Abduł” teatru Teď nádech a leť (Praha, Czechy) w reżyserii Davida Zelinki i „Washing Dirty Laundry. Refugee Talks” („Pranie brudnej bielizny. Rozmowy uchodźców”) przygotowany przez grupę Transnationales Ensemble Labsa (Bochum, Niemcy). Diagnozę otaczającej nas rzeczywistości przedstawią spektakle włączające do aktywnego udziału ludzi zza różnego rodzaju barier społecznych („Audytor” wg „Rewizora” Gogola Teatru Prawie Dorosłego z Bartąga i  „Dziób w dziób” grupy Piktogram ze Sztumu). Do przekraczania barier zmierza również rozegrany w konwencji teatru Forum spektakl „Pierwszy dzień wolności”, przygotowany z myślą o  osadzonych w areszcie śledczym w Służewcu (Fundacja Drama Way). Gośćmi festiwalu będą ponadto: Aleksandra Skorupa, Wojciech Marek Kozak, Agnieszka Kolodyńska-Iglesias, Jarek Kordaczuk oraz grupy „Arte Mixte” (Murviel, Francja), 3.5 (Dzierzgoń), „ugla” i „Sol et Luna” (Warszawa) i inni.

Oprócz wydarzeń teatralnych, program obejmie dyskusje i kolokwia (miedzy innymi „Finanse, polityka, Pan Jezus” z Krzysztofem Giedroyciem, rozmowę o kobietach kontrkultury z udziałem Agnieszki Kołodyńskiej, Erdmute Sobaszek i Katarzyny Kułakowskiej oraz podsumowanie festiwalu z Edwinem Bendykiem), koncerty i warsztaty.

 

 

 

 

 

TheBestOFF logo 4

Konkurs na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The best OFF” to nagroda teatralna, na jaką teatr offowy czekał od dawna. Pierwszy raz w historii polskiego offu powstaje ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery. Nagroda dla zwycięzcy? Rekomendacja do tournee po pięciu dużych instytucjonalnych scenach w kraju.

 

 

 

 

 


Jak dostać nasz patronat?

Chętnie obejmiemy patronatem medialnym imprezy teatralne:

  • festiwale
  • konferencje, szkolenia, seminaria,
  • warsztaty

Oferujemy:

  • bezpłatną reklamę w kwartalniku teatralnym "nietak!t"
  • zamieszczenie banneru reklamowego na naszej stronie internetowej w dziale patronaty
  • promocję wydarzenia na łamach naszej strony i na facebooku


Ofertę objęcia patronatem imprezy prosimy nadsyłać na adres

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,

wraz z opisem imprezy, zdjęciami lub innymi formami reklamowymi.

 

template Joomla