CO ROBIMY
Wydajemy kwartalnik poświęcony teatrowi offowemu!
„Nietak!t” to pismo wydawane przez Fundację Teatr Nie-Taki od 2010 roku. Jest „nie-takie” tematycznie i ideologicznie. Autorzy zajmują się teatrami, o których często nie można przeczytać w żadnym innym periodyku w języku polskim. Jeżdżą za tematami po najdalszych miastach i wioskach, w Polsce, Europie i świecie. Nie po to tylko, by szukać nowości, ale z przekonania, że wyprawa i spotkanie to wartości nieodzownie wpisane w pojęcie teatru. Z ich relacji powstaje gazeta dokumentująca obrzeża życia teatralnego, ale także przeciwstawiająca się teatralnym modom i scenicznej hochsztaplerce.
W NAJNOWSZYM NUMERZE
Jak nadążać za rzeczywistością i nie zgubić nikogo po drodze
Rozmowa z Alicją Brudło
Bestia(rium)
Sopocki Teatr Tańca, „Bestiarium. Nienasycenie”, chor. zbiorowa
Nadmorska refleksja o niepodległości
Ogólnopolski Festiwal Teatru Gdynia Główna – Pociąg do Miasta. Stacja Niepodległa w Gdyni, 2018
Między maskotką a realnością, czyli sztuka reżimowa
Piszę z perspektywy twórcy i zarazem wieloletniego prezesa stowarzyszenia. Zamiarem moim jest refleksja nad niezależnością, która w moich działaniach była bardzo istotna.