CO ROBIMY
Wydajemy kwartalnik poświęcony teatrowi offowemu!
„Nietak!t” to pismo wydawane przez Fundację Teatr Nie-Taki od 2010 roku. Jest „nie-takie” tematycznie i ideologicznie. Autorzy zajmują się teatrami, o których często nie można przeczytać w żadnym innym periodyku w języku polskim. Jeżdżą za tematami po najdalszych miastach i wioskach, w Polsce, Europie i świecie. Nie po to tylko, by szukać nowości, ale z przekonania, że wyprawa i spotkanie to wartości nieodzownie wpisane w pojęcie teatru. Z ich relacji powstaje gazeta dokumentująca obrzeża życia teatralnego, ale także przeciwstawiająca się teatralnym modom i scenicznej hochsztaplerce.
W NAJNOWSZYM NUMERZE
Przestrzeń wspólna
Rozmowa z Marcinem Brzozowskim
Wypłukiwanie Śląska
Teatr Reduta Śląska, „Stary klamor w dziadkowym szranku”, reż. Iwona Woźniak
Niemożliwe? – refleksje przy okazji Grotowski Fest, nurtu 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych
Grotowski Fest, 39. Warszawskie Spotkania Teatralne, 2019
Teatrzyk przyjechał
Zapis debaty „Z widokiem na teatrzyk. Czy potrzeba prowokacji w edukacji?” z udziałem Justyny Czarnoty, Jerzego Górskiego, Kamili Kamińskiej-Sztark, Katarzyny Krajewskiej i Anny Rochowskiej.